Enermax Apollish Vegas ventiliatorių apžvalga

Šiais laikais parduotuvių lentynos tiesiog lūžte lūžta nuo įvairiausių kompiuterinių propelerių. Ventiliatoriai yra gaminami įvairiausių dydžių, skirtingo menčių skaičiaus ir dizaino, pasižymi plačia greičių įvairove ir spalvų gama. Kiekvienas gamintojas vis savaip bando prisitraukti naujus pirkėjus. Vieni gamina tylius ventiliatorius, kiti - stilingus, o treti - ypač galingus. Kompanija Enermax bando pataikyti į viduriuką pristatydama savo sukurtus Apollish Vegas 120 mm korpuso ventiliatorius. Tai tylūs ir stilingi propeleriai, aprūpinti unikalia apšvietimo sistema ir patentuota „Twister Bearing“ guolių technologija, tikrai patrauksiantys tiek pradedančiojo, tiek ir patyrusio kompiuterių entuziasto dėmesį.

Enermax UCAP12

Enermax UCAP12 aušintuvas yra pridedamas nemokaimai kartu su Modu82+ II, Pro82+II and LibertyECo II series maitinimo blokais - tai dovana pirkėjams, o tuo pačių - gera reklama. Atsikirai būtent šis modelis neparduodamas, tačiau parduodamas jo patobulintas variantas - UCAPV12A-R, kuris aprašytas antroje apžvalgos dalyje. Kadangi ventiliatoriai praktiškai identiški - nutariau aprašyti abu.

UCAP12 supakuotas į skaidrų maišelį, ant kurio yra užrašytas tik aušintuvo gamintojo pavadinimas. Idėja išties gera, nes ir pats dailiausias ir gražiausias įrenginio pakelis galiausiai atsiduria šiukšlių dėžėje, tad visai protinga pakuotę padaryti kuo paprastesnę ir pigesnę. Žinoma, toks įpakavimas turi ir šiokių tokių trukumų. Visiškai nėra aiškūs ventiliatoriaus techniniai parametrai: sūkių greitis, imama srovė, guolio tipas, garsumas ir pan.

Ventiliatorius yra komplektuojamas su 4 standartiniais savisriegiais montavimo varžteliais ir nuostabiu Molex tipo 4 pin į 3 pin maitinimo jungčių keitikliu. Prisipažinsiu, šis keitiklis mane sužavėjo ne ką mažiau nei pats ventiliatorius. Nieko nereikalingo: tik 4 kontaktų Molex kištukas ir trumpas laidelis su 3 kontaktų kištuku ventiliatoriui. Genialu.

Aušintuvo apšvietimo režimai yra reguliuojami visai kompiuteriniai technikai standartiniu nefiksuojamu "on-on" tipo jungikliu. Vienintelis tokio inžinerinio sprendimo trūkumas yra tas, kad jungiklio prijungimo laidas yra labai trumpas (vos 10 cm), todėl sumontavus aušintuvą kur nors korpuso viduje, gali tekti prasiilginti laidą arba kiekvieną kartą, norint pakeisti apšvietimo režimą, varstyti korpuso dangčius.








Aušintuvas atrodo tikrai šauniai: UCAP12 mentės yra chromuotos, o karkasas pagamintas iš juodos skaidrios plastmasės. Aušintuve įdiegta patentuota „Twister Bearing“ guolių technologija, užtikrinanti ilgą (net iki 1000000 valandų) ir tylų aušintuvo veikimą. Šios technologijos panaudojimas leidžia atlikti tai, ko nesugeba nei vienas kitas rinkoje esantis aušintuvas: vos vienu lengvu abiejų nykščių paspaudimu galima išmontuoto (atjungti) ventiliatoriaus mentes! Daugiau jokių krapštymų atsuktuvu ar adata. Atgal mentės susimontuoja taip pat lengvai. Spustelėjimas ir viskas. Toks lengvas menčių išmontavimas labai palengvina aušintuvo priežiūrą ir valymą.
















Dar viena Enermax įdiegta naujovė yra ventiliatoriaus apšvietimo sistema. Visa elektronika yra sumontuota ant lanksčios spausdintinės plokštės ventiliatoriaus korpuso viduje, tarp korpuso vidinės sienelės ir ventiliatoriaus menčių. Čia sumontuoti 15 ypač ryškūs baltos spalvos šviesos diodai, kuriuos per tranzistorinius raktus valdo mikrovaldiklis PIC16F630. Plokštėje taip pat sumontuotas 5V stabilizatorius mikrovaldiklio maitinimui bei atitinkami rezistoriai šviesos diodų srovės ribojimui. Įdomu tai, kad gamintojas plokštėje paliko mikrovaldiklio programavimo aikšteles, kas nejučia perša mintį, kad mikrovaldiklis nėra užrakintas ir yra galimybė pačiam susikurti norimą individualų apšvietimo derinį. Aišku tam tereikia tik kibirėlio žinių ir PIC programatoriaus.








Ventiliatoriaus techniniai parametrai

  • Modelis: UCAP12
  • Dydis: 120x120x25mm
  • Nominali įtampa: 12 V
  • Galia: 1,92 W
  • Srovės stipris: 0,16 A (Max)
  • Apsisukimai: 900 rpm (+/- 10%)
  • Oro srautas: 42,1 CFM
  • Oro spaudimas: 0,83 mm H2O
  • Triukšmo lygis: 11 dBA
  • Ilgaamžiškumas: 1000 000 val.
  • Guolis: Twister Bearing
  • Jungtis: 3 pin

Apšvietimo sistema

Aušintuvo apšvietimas yra tikrai vertas atskiro poskyrio. Aušintuvo apšvietimo sistema turi 6 veikimo režimus:

  • apšvietimas išjungtas;
  • šviečia visi šviesos diodai;
  • bėganti 3 įjungtų diodų „eilutė“;
  • bėganti 3 išjungtų diodų „eilutė“;
  • visų diodų mirkčiojimas (strobe efektas);
  • automatinis režimas: mikrovaldiklis kas tam tikra laiko tarpą automatiškai perjunginėja apšvietimo režimus nuo 2 iki 5.


Liaudies išmintis byloja, kad filmukas yra daug aiškiau nei tūkstantis žodžių: Enermax UCAP12.


Kelios nuotraukos akių paganymui:























































Enermax UCAP12 montavimas iš principo niekuo nesiskiria nuo paprasto ventiliatoriaus montavimo PC korpuse. Vienintelis skirtumas yra tas, kad reikia kažkur išvesti apšvietimo valdymo mygtuką. Laimei mano naudojamas Cooler Master Gladiator 600 (RC-600) jau turėjo kaip tik tam skirtą jungiklį korpuso priekyje. Tereikėjo išmontuoti seną Cooler Master A12025-12CB-3BNF-F1 ventiliatorių, pakeisti originalų valdymo mygtuką mygtuku, prijungtu prie Enermax UCAP12, ir prisukti naująjį ventiliatorių. Paprasčiau nebūna.
















Filmukas: Enermax UCAP12 Cooler Master Gladiator 600 (RC-600) korpuse.

Enermax Apollish Vegas UCAPV12A-R
















Ventiliatorius Apollish Vegas UCAPV12A-R - tai UCAP12 ventiliatoriaus jaunėlis brolis. Iš tikro, UCAPV12A-R - tai antros kartos, tos pačios serijos, šiek tiek patobulintas UCAP12 variantas. Būtent šios serijos, t.y. UCAPV12A, ventiliatorius šio metu galima įsigyti ir Lietuvoje.

Pirmas skirtumas tarp šių aušintuvų yra įpakavimas. UCAPV12A-R yra įpakuotas į daug "teisingesnę", t.y. labiau įprastą, plastikinę pakuotę. Ant jos - visi techniniai aušintuvo parametrai, naudojamų technologijų aprašai ir gamintojo rekvizitai. Pakuotės viduje:

  • Enermax Apollish Vegas UCAPV12A-R aušintuvas
  • montavimo instrukcija
  • aušintuvo greičio ir apšvietimo valdymo reguliatorius
  • maitinimo / valdymo laidas
  • antivibraciniai aušintuvo montavimo varžtai
  • lipni antivibracinė tarpinė








Čia skirtumai nesibaigia. Apollish Vegas ventiliatoriaus laidas yra įvilktas į juodą "sleevingą", po savimi slepiantį net 5 laido gijas. Laido gale - 2 standartiniai trijų ir dviejų kontaktų kištukai.Tokiu būdų gamintojas atskyrė ventiliatoriaus maitinimo ir apšvietimo valdymo grandines, todėl ventiliatorių galima naudoti tiek su komplektuojamu reguliatoriumi, tiek ir atskirai, pvz.: jungiant tiesiai prie MB.
















Komplektuojamas reguliatorius prie ventiliatoriaus yra jungiamas netrumpu daugiagysliu plokščiu laidu, suprojektuotu taip, kad reguliatorių būtų galima sumontuoti norimoje korpuso vietoje ar jo išorėje. Sakyčiau, sprendimas yra gan vykęs, nes labai palengvina apšvietimo režimo nustatymą ir suteikia ventiliatoriaus greičio reguliavimo galimybę nelendant į korpuso vidų.
















Kaip jau minėjau, prie aušintuvo yra pridėti 4 antivibraciniai "varžtai", tvirtai pritvirtinantys propelerį prie PC korpuso sienelės. Įdomesnis komplektacijos elementas yra dvipusė lipni antivibracinė juostelė. Jos paskirtis nėra visiškai aiški, nes gamintojas niekur apie ją ir jos naudojimą neužsimena. Mano galvą, ją reikia sukarpius gabaliukais klijuoti tarp korpuso sienelės ir aušintuvo, aušintuvą tvirtinant standartiniais tvirtinimo varžtais.









Daugiau šis aušintuvas kaip ir niekuo nebesiskiria nuo UCAP12. Apollish Vegas UCAPV12A-R mentės taip pat yra lengvai išmontuojamos, o apšvietimo sistema ir apšvietimo deriniai identiški. Konkrečiu atveju skiriasi tik menčių ir rėmo spalva.














Dar kelios nuotraukos akių paganymui:




























Išvados ir rezultatai

Pliusai:
  • gražus ir stilingas
  • unikalus apšvietimas (6 skirtingi režimai)
  • nustatytas apšvietimo režimas išlieka išjungus ventiliatoriaus maitinimą
  • tylus
  • ilgaamžis guolis
  • lengvai nuimamos mentės
  • lengvai valomas
  • patogus ventiliatoriaus apsukų ir apšvietimo režimo nustatymo reguliatorius (UCAPV12A-R)
Minusai:
  • nėra galimybės susikurti savo apšvietimo derinį
  • kaina (~130Lt)

Enermax Apollish Vegas serijos ventiliatoriai - tai tikrai neblogas pasirinkimas nestandartinio ventiliatoriaus ieškotojui. Ventiliatoriai gražūs ir stilingi bei pakankamai tylūs. "Twister Bearing" guolis ne tik užtikrina nepriekaištingą ventiliatoriaus darbą ir didelį ilgaamžiškumą, bet ir leidžia lengvai nuimti ventiliatoriaus mentes, kas labai palengvina priežiūrą ir dulkių valymą. Gamintojo sumontuota apšvietimo sistema tikrai turėtų patikti kiekvienam kompiuterių entuziastui, kuriam patinka šviečiantys propeleriai. Šis ventiliatorius tikrai gražiai atrodys bet kokiame korpuse. Gaila, bet apšvietimo deriniai (režimai) yra fiksuoti ir nekeičiami. Tai vienas didžiausių šio ventiliatoriaus trūkumų. Mokant tokią didelę sumą iš ventiliatoriaus norėtųsi galimybes perprogramuoti apšvietimo sistemą pagal savo poreikius.

Summa summarius Enermax Apollish Vegas aušintuvams suteikiu 4 modding.lt rakčiukus.


Modding.lt komanda dėkoja Alexandra Koganwww.enermax.de už apžvalgai suteiktą produktą.

Jei norėsite pakomentuoti straipsnį ar pareikšti savo nuomonę, apsilankykite Modding.lt forume.

modding.lt Facebook'e

Reklama