IcyBox IB-3218StU-B

Garsieji Bill‘o Gates‘o žodžiai: „64k should be enough memory for anybody.“ jau seniai nebeturi prasmės. Dabar, net paprastų (tekstinių) duomenų archyvui vos ne vos užtenka 1 Gb disko vietos. O ką jau šnekėti apie filmų, muzikos, nuotraukų kolekcijas, elektroninių knygų, brėžinių archyvus ar multimedijinius projektus? Šiais laikais be 500 Gb disko sunkiai įsivaizduojamas bent kiek rimtesnis darbas kompiuteriu. Kaip bebūtų keista, vis didėjant diskų talpai, vis mažiau dėmesio skiriame duomenų saugumui ir atsarginių kopijų darymui. O toks apsileidimas gali ir kainuoja labai brangiai. Vis tiek kažkada ateis toks laikas, kai ilgus metus be priekaištų dirbęs kietasis diskas ims ir vieną dieną suges.

Pagrindinė atsarginių kopijų nedarymo priežastis, mano galva, yra tas pats nelemtas turimų duomenų kiekis. Gi visai nesunku kelis .doc failiukus persimesti į atmintuką (rašydamas svarbesnį darbą taip padariau kelis kartus per valandą). Ganėtinai nesudėtinga yra nufilmuota video medžiagą įrašyti į DVD diską. Tačiau, jeigu duomenys yra išmėtyti visame 500 Gb diske arba norimi nukopijuoti duomenys yra labai dideli, tada susiduriame (taip taip, visi susiduriame) su rimtu psichologiniu barjeru: tingėjimu. Surinkti duomenis į vieną krūvą ir įsirašyti į diską galima, tačiau tai labai nuobodu. Su kiekviena duomenų kopija tai darosi vis neįdomiau. Palaipsniui atsarginių duomenų kopijų darymas tampa atgrasiu laiko švaistymu ir į jį yra numojama ranka. Deja, taip atsitiko ir man. Tačiau man į pagalbą atėjo IcyBox IB-3218StU-B.

Žvilgsnis iš arčiau

Dėžutė nepriekaištinga kaip ir visų kitų „RaidSonic Tec.“ gaminių. Ant jos pateikta visa būtiniausiai techninė informacija bei aiškios montavimo iliustracijos. Viršuje įrengta patogi transportavimo rankenėlė. Viduje viskas sudėta labai tvarkingai. IcyBox IB-3218StU-B įspraustas į stangrius putplasčio laikiklius, kurie apsaugo įrenginį nuo smūgių ir vibracijos transportavimo metu.

Štai ką radau, atidaręs dėžutę:

  • IB-3218StU-B
  • Tvirtinimo varžtukus
  • Maitinimo šaltinį
  • USB kabelį
  • Instrukciją (knygutė įvairiomis kalbomis)
  • CD su programine įranga

Šį kartą RaidSonic Tec. tikrai pasistengė. Įrenginys atrodo nepriekaištingai. Dailus juodas aliumininis korpusas turėtų patikti kiekvienam bei turėtų šauniai atrodyti ant kiekvieno stalo. IB-3218StU-B priekis atrodo labai profesionaliais: milžiniškos juodos grotelės ir už jų paslėpti 3 šviesos diodai suteikia subtilaus žavesio.

 

Kaip matote, įrenginio gale yra įmontuotas maitinimo jungiklis, "One Touch Backup" mygtukas, B tipo USB2 bei maitinimo jungtys ir 40 mm ypač tylus aušintuvas.

Aušintuvo pagrindinė paskirtis yra ištraukti karštą orą iš įrenginio vidaus. Gaila, bet aušintuvą nuo diskų skiria USB-SATA valdiklio plokštė su SATA2 jungtimis, todėl pro priekines groteles įsiurbiamas oras turi pirmiausiai įveikti užtvarą, o tik po to yra išsiurbiamas. Grotelės irgi nėra labai efektyvios. Kažkodėl iš vidaus beveik visą grotelių plotą dengia plastmasinė plokštelė, sutvirtinanti korpusą ir laikanti indikatorinius šviesos diodus. Dėl jos į įrenginį patenka tik nedidelė dalis aplinkos oro. Dar mažesnis oro kiekis yra išsiurbiamas aušintuvo, todėl beveik visa šiluma lieka įrenginio viduje, ją "sugeria" metalinės vidaus konstrukcijos. Gaila, bet vidinio stalčiuko (žr. montavimo dalį) sąlyčio plotas su išoriniu korpusu yra labai nedidelis, todėl tik nedidelė šilumos dalis tiesiogiai tenka ir yra pašalinama per išorinį korpusą. Atsižvelgiant į tai, kad viduje gali būti sumontuoti 2 kietieji diskai ir žinant, kaip kai kurie HDD modeliai gali kaisti, kažkaip norisi, kad būtų įdiegtas aktyvesnis diskų aušinimas.

Labai didelis šio įrenginio privalumas yra įjungimo/išjungimo mygtukas. Nežinau kaip jus, bet mane kiekvieną kartą nukrečia šiurpas pagalvojus kas nutinka HDD, grubiai ištraukus maitinimo laidą iš rozetės. Ypač nesinori to daryti prisiminus, kokie duomenys yra saugomi diske. Tuo tarpu, IcyBox IB-3218StU-B leidžia išvengti šių nemalonių pojūčių ir pasekmių. Lengvas mygtuko paspaudimas ir įrenginys švelniai sustabdo įsisukusį diską bei nukreipia jo galvutes ir "stovėjimo aikštelę", joms nepalietus darbinio disko paviršiaus.

Dar vienas šauni IB-3218StU-B sąvybė yra "One Touch Backup" mygtukas, kuris taip pat yra įtaisytas įrenginio gale. Vienas spustelėjimas ir visi iį anksto jūsų nurodyti duomenys bus nukopijuoti į diską (-us), esančius įrenginio viduje. Tai labai supaprastina visą atsarginės duomenų kopijos darymo procedūrą. Tiksliau, ši "procedūra" virsta vos vienu mygtuko spustelėjimu :)

Gaila, bet USB ir maitinimo jungtys yra labai laisvos. Labai paprasta truputėlį kepštelėjus maitinimo laidą, ištraukti maitinimo kištuką iš lizdo. Bandant IB-3218StU-B man tai nutiko mažiausiai 5 kartus. USB jungtis irgi yra ne ką geresnė. Patį laida ištraukti nėra lengva, tačiau elektrinis kontaktas tarp kištuko ir jungties dingsta labai lengvai. Neatsargus truktelėjimas, ir kompiuteris įrenginio nebemato.

IcyBox IB-3218StU-B galima pagirti už gamintojo įtaisytas kojeles. Jų apačia yra padengta specialia neslystančia guma, kuri neleidžia įrenginiui judėti. Ši guma taip pat atlieka ir izoliacijos nuo vibracijos vaidmenį ir neleidžia diskų vibracijai pereiti į daiktą, ant kurio stovi pats įrenginys.

Techniniai parametrai:

  • Dydis: 200 x 130 x 80 mm
  • Svoris: 0,6 Kg
  • Spalva: Juoda
  • Sąsaja: USB2
  • Duomenų perdavimo greitis: 480 Mb/s
  • Maitinimas: Pridėtas maitinimo šaltinis
  • HDD formatas: 3,5" SATA

Kitos įrenginio savybės:

  • Lengvas aliumininis korpusas
  • 40 mm aušintuvas
  • Neapribota palaikomų diskų talpa
  • Ilgaamžės SATA jungtys
  • Guma padengtos kojelės
  • "One touch Backup" atsarginių duomenų kopijų darymo sistema
  • Be sutrikimų dirba Windows, Linux, MacOS sistemose
  • JBOD* sistema paremta sąsaja su kompiuteriu
  • Maitinimo šaltinis tinka tiek ~110 tiek ~230 įtampos tinklams

*JBOD = Just Bunch Of Disks, kas lietuviškai reiškia "tiesiog diskų krūva". Ši technologija leidžia kelis fizinius diskus sujungti į vieną virtualų diską. JBOD galima įsivaizduoti, kaip trečios eiles RAID 0 pusbrolį (apie RAID jau rašiau SR2760-2S-S2 aprašyme). Kaip trečios eilės pusbrolį, nes sujungiant diskus nevyksta joks duomenų dalijimas ir nepagerėja jokios dinaminės duomenų saugojimo savybės. Tiesiog jūsų kompiuteris vietoj dviejų (ar daugiau) mažesnių diskų, mato vieną didelį diską. Svarbu, kad JBOD veikimui neturi įtakos neturi diskų talpa. T. y. jūs galite kartu naudoti visiškai skirtingos talpos diskus. Tarkim jūs turite 20 GB ir 160 GB diskus. Sujungiant juos į JBOD masyvą ir turite 200 GB virtualų diską. Jei jungtumėte šiuos diskus į RAID 0 masyvą, teturėtumėt 40 GB. Tai tuo pačius palengvina ir duomenų atstatymą nelaimės atveju. Sugedus vienam iš JBOD diskų, duomenys nėra prarandami, nes jie nėra "perskelti" o tiesiog paskirstyti po diskus. Tuo tarpu, sugedus RAID 0 masyvo diskui, greičiausiai nebetektumėt visų savo turimų duomenų.

JBOD realizacija IB-3218StU-B reiškia, kad vietoj dviejų diskų, jūs matysite viena bendros abiejų diskų talpos diską, į kurį galėsite kopijuoti savo duomenis.

Montavimas

Šį kartą teks truputėlį užsiimti akrobatika. Ypač, jei bandysite montuoti tik vieną HDD. Na bet jei kada nors esate rankose laikę atsuktuvą, per daug sunku būti neturėtų.

Viskas prasideda IcyBox IB-3218StU-B atidarymu. Čiumpam kryžminį atsuktuvą į rankas, atverčiam įrenginį pilvu į viršų ir susirandam du mažučius varžtukus. Juos ir atsukam. Imame už ventiliatoriaus ir atsargiai traukiame vidinę įrenginio dalį lauk. Jei lengvai nepasiduoda, jokiu būdu nenaudokite jėgos, nes dar ką nors nutrauksit. Paprasčiausia būtų atversti įrenginį, lengvai kilstelėti vidinę įrenginio dalį už ventiliatoriaus į viršų ir nesmarkiai truktelėti.

   















Tolimesniam traukimui maišo 8-tuongyslis kabelis, matomas viršutinėje dešinėje nuotraukoje. Jį reikia atsargiai atjungti ir iki galo ištraukti HDD stalčiuką.
















Atėjo laikas HDD montavimui. Atsargiai paguldome kietąjį diską ant tam reikalui skirtų "bėgiukų" ir švelniai prijungiame diską prie vidinio kontrolerio. Tą patį padarome ir su kitu disku. Abu diskus prisukame gamintojo pridėtais varžtukais. Patarimas: jei montuojate tik vieną diską, montuokite jį viršutinėje stalčiuko "lentynėlėje". Taip sau pasilengvinsite įrenginio surinkimo procedūrą.































Įstatome stalčiuką į IcyBox IB-3218StU-B ir lengvai stumiame įrenginio priekio link. Stop? Kažkodėl stalčiukas nebelenda!?? Nieko baisaus, nieko baisaus. Gera proga prijungi ankščiau atjungtą kabelį ir morališkai pasiruošti žongliravimui kietaisiais diskais. Atsargiai prilaikydami stalčiuką už aušintuvo, apverskite visą įrenginį aukštyn kojomis. Šiek tiek kilstelėkit stalčiuką ir lengvai įstumkite jį į vidų. Tik nereikia persistengti. Galinė stalčiuko neturėtų įlįsti į įrenginio vidų, o turėtų būti vienoje plokštumoje su IB-3218StU-B išorinio korpuso galu. Realiai, kabliukai, kurie turėtų apsaugoti nuo per gilaus stalčiuko įstūmimo, tik maišo. Beje, atkreipkite dėmesį į tai, kiek "daug" oro gali praeiti pro IB-3218 priekines groteles (dešinė nuotrauka apačioje).


Atėjo laikas prisukti tuos du varžtukus, kuriuos išsukome pačioje montavimo stadijos pradžioje. Tik kažkodėl jie nesisuka. Čia ir žadėtas sudėtingas akrobatinis manevras. Įstatykite vieną ir varžtukų į jam skirtą skylutę ir prilaikykite jį atsuktuvu. Stipriai prilaikydami stalčiuką už aušintuvo grotelių (nepaleiskit ką tik įkišto varžto), atsargiai paverskite visą IB-3218StU-B kojomis žemyn. Palengva leiskite nusileisti ir vidiniam stalčiukui. Jei viską padarėte gerai, skylutes veržtukams turėjo susitapdinti su srieginėmis skylutėmis stalčiuko apačioje. Dabar galite prisukti varžtukus. Beliko prijungti maitinimo bei USB kabelius ir susiinstaliuoti gamintojo pateiktą automatinio atsarginių duomenų kopijų darymo programinę įrangą.

PCCloneEX

Na su instaliacija problemų neturėtų iškilti. Įsidedam kompaktą, einam į "PcCloneEx_1.84.11" katalogą, spaudžiam Setup.exe, sumaigom kelis standartinius setup wizardo mygtukus ir volia. Jei instaliacija praėjo be sutrikimo, programa turėtų pati pasileisti ir taikiai "atsistesti" system tray'uje.

   
















Vos išsikvietus programą, mus pasitinka "Quick Launch" meniu. Paspaudus "Files Backup" mygtuką, P cCloneEx mus perkelia į "Files Backup" dialogą. Tai standartinis 2 langų explorer tipo failų tvarkytuvas. Kairėje pasirenkam nurimus nukopijuoti failus, o dešinėje, iššokančiame meniu, pasirenkame išorinį diską, į kuri norėsime nukopijuoti duomenis. Spaudžiam "Backup" mygtuką, kuris yra įsitaisęs apatiniame dešiniame kampe. Prabėga kelios minutės ir atsarginė duomenų kopija padaryta.

Norėdami atstatyti duomenis iš ankščiau padarytos kopijos, keliaujam į ta patį "Files Backup" dialogą, pasirenkam dešiniajame duomenų medyje norimus atstatyti failus ir spaudžiam mygtuką "Restore"

Verta paminėti, kad norint atlikti aukščiau aprašytas operacijas, nebūtina kiekvieną kartą iššišaukinėti P cCloneEx . Tereikia vieną kartą nustatyti norimus nukopijuoti failus ir visus būsimus kartus naudotis "One touch" mygtuku IB-3218 gale. Vos jį paspaudus, norimi duomenys bus automatiškai nukopijuoti ir jums nebereikės dėl nieko sukti galvos. Tiesa, mygtuką teks spausti ne vieną, bet du kartus. Tai tiesiog apsauga, nuo netyčinio paspaudimo. Antrasis spustelėjimas tiesiog patvirtina, kad tikrai norite atlikti duomenų kopijavimą.

Jei įrenginį pasidėjote per toli ar tiesiog tingite spausti mygtuką jo gale, galite pasinaudoti sparčiaisiais klavišais Ctrl+Alt+F.


 














PCCloneEx turi dar tu naudingus dialogus. "File Manger" ir "Setup". Pirmasis yra tiesiog explorerio analogas, kuriame galite permetinėti failus iš vieno katalogo ar disko į kitą. Jei turite TotalCommander'į arba mokate spėriai naudotis Windows exploreriu, jums šio dialogo tikrai neprireiks.

Antrasis yra žymiai naudingesnis. Jame galite pasikeisit sparčiųjų klavišų derinį, apie kurį kalbėjau kiek ankščiau, panaikinti būtinybę antrą kartą spausti "One touch" mygtuką, pakeisti programos darbo režimus.

Pro et Contra

Pliusai:

  • Gražus ir stilingas
  • JBOD
  • Palaiko SATA I, II diskus
  • Tinka įvairioms operacinėms sistemoms
  • Neribota palaikomų diskų talpa
  • "One touch backup" ir "power" mygtukai
  • Patikimos neslystančios kojelės
  • Pridėta lengvai suprantama ir gerai veikianti programinė įranga
  • Padori skaitymo/rašymo sprata
  • Nėra brangus (~120-140 Lt)

Minusai:

  • Blogas aušinimas
  • Sudėtingas montavimas
  • Nepatikimos maitinimo ir USB2 jungtys

Nors pliusų kiekis didesnis, tačiau minusai yra gan rimti. Žinai, kad temperatūra turi didelį poveikį visos elektronikos darbui. Tas ypač aktualu 7200 RPM besisukantiems jūsų duomenims. Paprasčiausias perkaitimas gali sukelti duomenų praradimą. Nepatikimos jungtys susižavėjimo irgi nekelia. Ypač maitinimo. Staiga nutraukus maitinimą, vykstant duomenų skaitymui/rašymui, diskai yra stabdomi avariniu būdu, kas nėra labai sveika. Na bet jei nežadate IB-3218StU-B nešiotis, o tik ketinate naudoti kaip gražiai, saugiai ir stabiliai pastatytą atsarginių duomenų kaupyklą, šios problemos tikrai turėtumėte išvengti. Ta pati pasaka ir su diskų montavimu. Jei ketinate šį įrenginį naudoti, kaip SATA-USB keitiklį, nuolat atjungti/prijungti/pakeisti diskus, greičiausiai prakeiksite IcyBox, Vokietiją ir RaidSonic. Tačiau jei diskus žadate tik įsidėti ir daugiau jų niekada neišimti, išskyrus ekstremalius atvejus (verta prisiminti, kad HDD nėra amžini), greičiausia vieną kartą niauzgėsite dėl inžinieriaus kreivų rankų, viską pamiršite ir džiaugsities geru pirkiniu, nes nepaisant paminėtų trukumų įrenginys yra tiesiog puikus. Gražus, solidus, greitas ir patogus. Vien galimybė pasidaryti visų svarbių kopiją vos vienu (na iš tikro dvigubu) vieno mygtuko paspaudimu, panaikina visas abejones. PCCloneEx irgi nėra ko prikišti. Paprasta, lengvai suprantama, gerai veikianti programa ir tiek. Be viso to, IB-3218 turi gan didelį pranašumą prieš kitus tokio tipo įrenginius . Tai JBOD. Kitaip sakant, šis įrenginys yra idealus paprastam kompiuterio vartotojui, kuriam reikia nebrangaus, gražaus ir patikimo daikto, kuris atliks tik tai, ko iš jo tikimasi. Žodžiu, ilgai netempiu gumos: Icy Box IB-351STuS suteikiu 7 balus iš 10 galimų!

Modding.lt komanda dėkoja firmai RaidSonic Tec. už apžvalgai suteiktus produktus. Beje, jei norėsite pakomentuoti mano straipsnį arba pareikšti savo nuomonę, apsilankykite Modding.lt forume.

 

 

modding.lt Facebook'e

Reklama