Logitech Performance Mouse MX

Performance Mouse MX - viena geriausių kompanijos Logitech pelyčių, galinti veikti ant bet kokio, net ir paties netinkamiausio, paviršiaus. Pelytė puikiai jaučiasi ant kilimo, velvetinių kelnių, blizgaus, labai tamsaus stalo, senos LCD matricos, veikiančio CRT monitoriaus, net ant lango stiklo. Performance Mouse MX turi 5 laisvai programuojamus mygtukus, 4 krypčių ratuką, galintį veikti 2 skirtingais prasisukamumo režimais, ir įkraunamą bateriją. Pelėje įdiegtas baterijos lygio ir skiriamosios gebos indikatorius bei maitinimo įjungimo / išjungimo mygtukas. Pelė yra komplektuojama su universaliu 2.4GHz USB imtuvu, įkrovikliu bei įkrovimo ir USB ilginimo laidais.


Žvilgsnis iš arčiau















Pelytė supakuota į dailią žalią juodą dėžutę. Ant dėžutės priekio yra visu grožiu pavaizduota pati pelytė. Dangtelio kampe puikuojasi dviejų technologijų, pritaikytų šioje pelytėje, logotipai. Kairiau, pareiškimas anglų, vokiečių ir prancūzų kalbomis, kad pelytę veikia beveik visur, net ant stiklo (su papildomomis sąlygomis).


  Dėžutės gale, tvarkinguose stulpeliuose yra išsamiai tomis pačiomis 3-jomis kalbomis aprašytos gerosios pelytės savybės. Šonuose - pelytės komplektacijos aprašymas įvairiomis kalbomis, taip pat, ir lietuviškai. Ant dugno - kompanijos rekvizitai ir pelytės suderinamumo su operacinėmis sistemomis lentelytė.

Dėžutės dangtelis atsidaro. Po juo, po plastikiniu gaubtu, Performance Mouse MX pelytė. Jos apačioje, miniatiūrinis USB imtuvas.









Štai ką radau dėžutėje:

  • Logitech Performance Mouse MX pelytę
  • USB imtuvą
  • vartotojo instrukciją
  • CD su SetPoint programa
  • USB krovimo laidą
  • USB ilgiklį USB imtuvėliui
  • 230 V - 5,15 V maitinimo blokelį, pelei krauti
  • tašiuką, laidams susidėti
Pridėti laidai pakankamai ilgi, net naudojant stacionarų kompiuterį. Jų ilgis yra ~ 1,8 m.

Komplekto gausa mane tikrai nustebino. Tikėjausi tik pačios pelytės ir USB imtuvo. Labai šaunu, kad komplekte yra pridėtas 230 V - 5,15 V maitinimo blokas, pelei krauti. Su juo galėsite įkrauti pelytę bet kur ir bet kada net neįsijungus kompiuterio. Verta paminėti, kad šis maitinimo blokas gali atiduoti net 1A srovės ir tinka 110/230 V elektros tinklams. Jis taip pat emuliuoja kompiuterio USB portą (USB jungties +D ir -D kojose yra sukuriama tam tikra teigiama įtampa), todėl jis puikia tiks iPod/iPhone/iPad'ams krauti.

Keista, bet gamintojas neleidžia USB ilgiklio naudoti pelytei krauti. Taip yra, tikriausia, dėl to, kad ilgiklio laidas yra vos ne per pus plonesnis, nei krovimo laidas. Gamintojas, tikriausiai, baiminasi, kad ilgiklis gali perkaisti ir perdegti.
















USB imtuvas yra tikrai mažas. Jis vos vos didesnis už patį USB kištuką, tiksliau, už tą kištuko vietą, kuri įsikiša į USB jungtį. Imtuvo išlendanti dalis yra vos pusės centimetro ilgio, todėl neklius naudojant imtuvą nešiojamajame kompiuteryje.

Džiugu, kad šis imtuvas tinka visiems Logitech gaminiams ir gali veikti su kelias gaminiais vienu metu. Taip, naudodami kelis belaidžius įtaisus, galėsite naudotis tik vienu USB imtuvu. Tai ypač pravartu, naudojantis nešiojamuoju kompiuteriu, kurie, dažniausiai, nepasižymi USB jungčių gausa.

Imtuvui nereikia jokių tvarkyklių, Windows jį aptinka automatiškai. Veikimo atstumas tikrai didelis. Pelytė veikė net 5 m atstumu nuo kompiuterio.









Nors pelytė yra gan "pavalgiusi", t.y. nemaža ir sunkoka, tačiau labai gerai gula delne. Dizainas tipiškas visoms Logitech pelės. Labai aptakus, jokių aštrių kampų. Plastmasė, iš kurios yra pagaminta pelytė yra labai kokybiška. Pelytė visa juoda, išskyrus chromuotą juostelę kairėje. Dėl "palm grip" dizaino ši pelytė tinka tik dešiniarankiams, nors mygtukus galima ir invertuoti, tačiau iš to naudos tikrai nebus, nes pelytę valdyti kairia ranka, praktiškai, nerealu.

Pelės šonai padengti tam tikra guma, kuri neleidžia pelytei išslysti net iš labai prakaituoto delno. Kairiojo šono danga, ten kur guli nykštys, yra su mažais įdubimais. Dešinys šonas lygus, tačiau turi iškilimą, šiek tiek atskiriantį bevardį ir mažylį pirštus.









Pelytėje įrengtas 4 krypčių ratukas, taip pat, padengtas guma. Jo apačioje - mechaninio stabdžio įjungimo / išjungimo mygtukas. Ratukas gali veikti dviem režimais. Pirmasis yra ypač greito prasukimo režimas. Smagiai pirštu suktelėjus ratuką, jis sukasi labai ilgai, mano pasiekimas  ~11 s. Šis režimas praverčia skaitant labai ilgus dokumentus, kai reikia peršokti per daugelį puslapių. Pasiekus reikiamą puslapį, ratuką galima lengvai sustabdyti švelniu piršto kaukštelėjimu.

Antrasis režimas įjungiamas stabdžio mygtuku. Šiuo atveju ratukas dirba įprastu kitoms pelėms būdu, t.y. suktelėjus, pasisuka tik per nustatytą padalą. Tiesa, net ir čia ratukas yra gan inertiškas, kas padeda lengvai pasiekti puslapio apačia vienu geru pasukimu. 

Iš tiesų, abu šie režimai yra kiek per ekstremalūs. Pirmasis yra labai inertiškais, norint pavažiuoti tik vos vos, švelniai sukant ratuką, jo padėtis ne visada gerai fiksuojama, todėl yra gan sunku pozicionuoti tekstą ekrane. Dažnai yra prašokama norima vieta arba iki jos neprivažiuojama. Net ir pasiekus norimą vietą, pakeliant pirštą nuo ratuko, jis pasisuka ir tekstas pavažiuoja. Antrasis režimas man irgi nelabai patiko. Ratukas sukasi šiek tiek per sunkiai, o stabdžio kliksėjimas yra šiek tiek per garsus. Tikėtina, kad ilgiau pasinaudojus pelyte, stabdis nusidėvės ir šie nemalonūs pojūčiai išnyks.








Pelytėje įrengti net 5 programuojami mygtukai. 4 iš jų yra įmontuoti kairiajame pelytės šone ir yra valdomi nykščiu. Tai mygtukai Forward, Back, Zoom ir Task Switch. 5-asis mygtukas yra ratukas. Neįdiegus SetPoint point programines įrangos, veikia tik Forward, Back ir ratuko mygtukai. Visų įdiegtų mygtukų atliekamos funkcijos gali būti perprogramuojamos, naudojant SetPoint priemones. Įdomiausias man pasirodė Task Switch mygtukas, skaudžiams nykščio šonu. Kaip bebūtų keista, jį paspausti tikrai lengva ir patogu. Standartinė jo funkcija yra perjungti aktyvias programas, kitaip sakant, jis atlieka Alt + Tab vaidmenį, tik iškviečia specialią programą. Apie ją šiek tiek vėliau.

Pelytės šoninėje briaunoje įrengtas skiriamosios gebos (DPI) ir baterijos įkrovimo lygio indikatorius. Vos įjungus pelytę, šis indikatorius užsidega kelioms sekundėms, signalizuodamas apie baterijos įtampos lygį. Kraunat pelytę, indikatoriaus diodai užsidega vienas paskui kitą, kol pelytė pilnai įsikrauna. Užprogramavus vieną iš Performance Mouse MX mygtukų skiriamosios gebos keitimui (perjungimui tarp dviejų nustatytų režimų), indikatorius signalizuoja, į kurį režimą yra persijungiama.

Pelytės dugne įrengtas įjungimo / išjungimo mygtukas. Šalia jo - Logitech patentuotas "DarkField" lazerinis jutiklis. Pavadinimas kilęs nuo to, kad šio jutiklio skleidžiamos šviesos žmogus išvysti negali. Būtent dėl šio jutiklio Performance Mouse MX gali veikti beveik ant visų paviršių, net ir ant stiklo (stiklo storis būti būti ne mažesnis, kaip 4 mm). Pelytė puikiai jaučiasi ant kilimo, velvetinių kelnių, blizgaus, labai tamsaus stalo, senos LCD matricos, veikiančio CRT monitoriaus, net ant lango stiklo. Žodžiu visur, kur tik gali šauti į galvą. Tai pats didžiausias šios pelytės privalumas!

Pelytės apačioje - nedidelis dangtelis, po kuriuo slepiasi standartinio AA dydžio 1,2 V 2000 mAh Ni-Mh akumuliatorius. Logitech pagalvojo ir apie patogų šio akumuliatoriaus išėmimą. Po akumuliatoriumi yra audeklo juostelė, kurią truktelėjus, akumuliatorius pats iššoka iš savo lovelio.

Programinė įranga

Logitech Performance Mouse MX be programinės įrangos yra tiesiog pelytė, veikianti ant visų įmanomų paviršių. Visos kitos šauniosios pelytės savybės atsiskleidžia įdiegus SetPoint valdymo programą. Diegimo procesas ypač lengvas. Tereikia kelis kartus paspausti next, sutikti, kad programa internete paieškotų atnaujinimų, dar pora next ir viskas. Programa pasiruošusi darbui. Nereikia net nustatinėti, kokią pelytę naudojate, SetPoint tai nusistato pati.



  SetPoint programinė įranga tinka tiek Logitech pelėms, tiek ir klaviatūroms. Programa tyliai "sėdi" užduočių juostoje (angl. taskbar), beveik nenaudodama kompiuterio resursų. Pora kartų spragtelėjus pele ant piktogramos yra iškviečiamas pagrindinis SetPoint langas. Pelių nustatymų langas yra sudarytas iš 6 kortelių (angl. tabs), pažymėtų skirtingomis piktogramomis:

  • Mouse Button Settings - kortelė, kurioje yra programuojami pelės mygtukai. Čia galima invertuoti pagrindinius klavišus ir priskirti norimas operacijas funkciniams mygtukams. Mygtukai yra programuojami kiek skirtingai, tačiau jiems visiems galima priskirti norimą sparčiųjų klavišų operaciją, pav.: Win + D. Taip pat, kiekvieno mygtuko elgseną pritaikyti skirtingoms programoms. Daugiausią funkcijų gali atlikti vidurinysis (angl. middle button) ir application switcher mygtukai.  Mano galva, pačios įdomiausios funkcijos yra skiriamosios gebos keitimas (Mouse Sensitivity) - vieną iš mygtukų galima užprogramuoti greitam skiriamosios gebos perjungimui tarp iš anksto nustatytų režimų, Application Switcher - Alt + Tab alternatyva ir One-Touch Search - įjungia default naršyklę ir paleidžia jūsų pasirinktą paieškos puslapį, pav. google.lt.  

  • Mouse Movement - kursoriaus judėjimo greičio, pagreičio ir uodegos nustatymai.

  • Mouse Game Settings - individualūs pelės nustatymai kiekvienam iš žaidžiamų žaidimų. Žaidžiamas žaidimas gali būti aptinkamas automatiškai ir pelei pritaikomi iš anksto nustatyti parametrai. 

  • Wheel Settings - ratuko nustatymai. Ratuko elgseną galima nustatyti visoms programoms arba norimai programai individualiai. Galima keisti vertikalaus ir horizontalaus pastūmimo greitį ir pagreitį (angl. acceleration).

  • Mouse Batteries - informacija apie pelės akumuliatoriaus būklę.

  • Unifying Settings - Unifying belaidžio imtuvo parametrai.
















Kairiojoje nuotraukoje matote Application Switcher programą, iškviečiamą vienu ir pelės mygtukų. Kaip jau minėjau, tai Alt + Tab alternatyva, imituojanti MacOS naudojamą perjungimą tarp programų langų. Perjungimas tikrai patogus ir veikia labai sklandžiai. Nuotraukoje dešinėje - Unifying Settings vedlys, padėsiantis suderinti Unifying imtuvo darbą.

Pro et Contra

Pliusai:
  • graži ir stilinga
  • aukšta pagaminimo kokybė
  • pelytė veikia ant visų paviršių
  • 5 programuojami mygtukai
  • dviejų prasisukamumo režimų ratukas
  • įkraunama baterija
  • baterijos lygio ir skiriamosios gebos diodinis indikatorius
  • 230 V elektros tinklo įkroviklis
  • taupiai naudoja bateriją
Minusai:
  • kaina (~400 Lt)

Logitech Performance Mouse MX yra tikrų tikriausiai pati geriausia pelytė, kokią tik esu matęs ir, tuo labiau, laikęs rankoje. Ji ne tik veikia ant bet kokio paviršiau, bet yra įkraunama, turi net 5 programuojamus mygtukus ir 4 krypčių ratuką, galintį veikti 2 skirtingais prasisukamumo režimais. Komplektuojamas 2,4 GHz imtuvas yra universalus, tinka visiems Logitech gaminiams ir veikia net 10 m atstumu. Pelytės dizainas tikrai konservatyvus, jokių šviesos diodų ar kitų nereikalingų pagražinimų, tačiau tuo ji ir žavi. Pagaminimo kokybė ypač aukšta. Plastmasė kokybiška ir tvirta. Palytės šonai padengti jutimui malonia guma, kuri neleidžia pelei išslysti net iš labai prakaituoto delno. Vienintelis Performance Mouse MX minusas yra aukšta kaina. Tikrai tik vienas kitas žmogus gali leisti sau mokėti ~400 Lt už pelytę. Tačiau pasiryžę tokiam pirkiniui tikrai neprašausite, pelės jums tarnaus ilgai ir patikimai.   Logitech Performance Mouse MX suteikiu 10 balų 10-ies galimų, kas atitinka 5 modding.lt rakčiukus!


Modding.lt komanda dėkoja Gintarei Motiejūnaitei iš "Komunikaciją ir Konsultantai" už suteiktą galimybę apžvelgti Logitech Performance Mouse MX pelytę.

Jei norėsite pakomentuoti mano straipsnį arba pareikšti savo nuomonę, apsilankykite Modding.lt forume.


modding.lt Facebook'e

Reklama