PC valdymas IR pagalba

Manau daugeliui yra atsibodę perjunginėti dainas, mažinti garsą ar daryti kitus panašius veiksmus, kuomet sėdite sau įsipatoginę kokiame nors patogiame krėsle. Kartą naršydamas internete radau šios problemos sprendimą, kurį nesunku pasigaminti pačiam, turint minimalias elektronikos žinias, bei nedidelį kiekį reikiamų elektronikos komponentų.

Šiame straipsnyje stengsiuosi pateikti informaciją, kuri padės Jums iškilus pajungimo bei naudojimo klausimams.

Ko mums reikės?

  • DB-9 lizdas (su korpusu kartu) Teko pirkti lizdą, nes nebuvo kištuko, taigi dar reikalingas Perėjimas DB9F/DB9F, bet jei rasite kištuką, tuomet perėjimo nereiks.
  • Stabilitronas 5V1
  • Kondensatorius 100nF
  • Rezistorius 3K3 (panaudojau SMD tipo)
  • IR spindulių imtuvas TSOP1738

Gamybos procesas

Visus šiuos elementus galima puikiai sulituoti ant DB9 kištuko/lizdo, tačiau elektronikoje esu gana pedantiškas, todėl išsiėsdinau sau plokštę.

Pradedame darbą, sulituojame pagal duotąją schemą plokštę. Manau, šią schemą turėtų suprasti visi, kas bent kiek mokykloje mokėsi fizikos. Sulitavęs gavau gana kompaktišką mikroschemą, kuri lengvai telpa į DB9 kištuko/lizdo korpusą, tiesa teko pašlifuoti pora vietų korpuse. Sulituota schema:

Sulitavus pirmiausia reikia išbandyti ar viskas veikia, tam atlikti mums prireiks programėlės Girder 3.2.9.0, kuriai reikia įskiepo „ igorplug.dll“, jis jau suarchyvuotas kartu su programa.

Norint sužinoti ar viskas veikia, tereikia pasiimti bet koki nuotolinio valdymo pultelį (nuo TV, muzikinio centro ar pan.) ir, įsijungus programą, pažiūrėti, ar ji priima signalą. Paveikslėlyje parodyta tai, į ką reikia atkreipti dėmesį (programoje tas rutuliukas yra dešiniąjame kampe):

Kuomet įsitikinome, kad viskas puikiai pavyko, viską sudedame į dėžutę ir užliejame karštais klijais.

Programavimas

Dabar galime pereiti prie Girder programos komandų mokymo. Tai nėra sunkus darbas, kuomet šiek tiek pasimokai. Pradedame nuo programos įjungimo, toliau seka kiti programavimo punktai:

  • Įsijungus programą, kairėje pusėje matome baltą ruožą. Jame spaudžiame dešiniu pelės klavišu ir pasirenkma „ Add Command“.
  • Atsiranda aplankas, o jame pilkas stačiakampis. Tai ir yra komanda. Komandas ir aplankus galima pervadinti. Tarkim, kad kursim komandą kompiuterio išjungimui. Tam reikia pažymėti ką tik sukurtą komandą, dešinėje išsirinkti skiltį „ O.S.“ (čia valdomos Windows funkcijos), o iš ten „ Poweroff“ ir paspausti „ Apply“. Visą tai padarius, viršuje reikia paspausti „ Learn Event“ mygtuką. Paspausdus, programa lauks kol nukreipsite pultelį į IR spindulių imtuvą ir paspausitę pasirinktą mygtuką. Jei viskas gerai, programos apačioje atsiras kodas ir mygtukas bus priskirtas komandai. Dabar kiekvieną kartą paspaudus tą patį mygtuką bus išjungiamas kompiuteris. Aišku, jeigu programa bus įjungta ir veiks Jūsų sulituota schema.
  • Įjungti programas pulteliu - taip pat paprasta. Tam reikia sukurti kitą komandą („ Add Command“), ją pažymėti ir iš dešinėje esančio sąrašo pasirinkti „ O.S.“, o iš ten „ Execute“. Tuomet reikia nurodyti kelią iki programos ( „Browse“) ir priskirti mytuką, paspaudus „Learn Event“.
  • Norint sukurti nestandartines funkcijas, pvz. Programos „Winamp“ „Play“, reikia sukurti dar vieną naują komadą ( „Add Command“). Tada reikia ją pažymėti ir dešinėje pasirinkti skiltį „Command“. Ten paspausti mygtuką „Capture“. Atsidarys dar vienas programos langas, kuriame paspausime mygtuką „Start Capture“ (bus pradedami fiksuoti visi veiksmai), įjungsime „Winampą“ ir paspausime „Play“. Tai padarę, „Girder“ lange sustabdysime fiksavimą mygtuku „Stop Capture“, pasirinksime vieną iš paskutinių veiksmu, kuriame minimas „Winamp“, ir paspausime „OK“. Dabar bereikia priskirti mytuką, paspaudus „Learn Event“.
  • Papildomos šios programos funkcijos: OSD – uždedu, kai noriu, kad reguliuojant garsą programa man rodytų garso lygį.

Klausimai - atsakymai

  • "Can't open COM port." – Yra tikimybė, kad Jūsų COM portas naudojamas kokios nors kitos programos, patikrinkite.
  • „There may be hardware problem in receiver“ – pasitikrinkite, tikriausiai ne taip įlitavote stabilitrona, pabandykite jį apsukti.
  • „Koks pultelis tinka?“ – tinka bet koks pultelis.
  • „Kokio dažnio IR spindulių imtuvą pirkti?“ – tai neturi didelės reikšmės, teoriškai pultelio dažnis turi būti pritaikytas pagal imtuvo dažni, bet praktiškai išbandžius, nebuvo pastebėta jokių trigdžių dėl nesuderinamumo ir panašiai, taigi tiks bet koks imtuvas kurio dažnis yra 36 kHz ar 38 kHz.
  • „Mano kompiuteryje nėra COM porto, ką man daryti?“ – daugumoje naujų kompiuterių nėra imontuoto COM porto (nebuvo ir pas mane, bet motininės plokštės dėžėje suradau COM porta, kuris jungiasi i motininę plokštę laidu), taigi pasižiūrėkite, gal ir Jums davė kartu su plokšte, bet neimontavo. Jei visgi nerandate, COM portų yra pirkti atskirai (tiesa tas malonumas nėra pigus, kas gali atbaidyti nuo šio projekto).

Rezultatas

Šio įrenginio privalumai:

  • Patogus nuotolinis kompiuterio valdymas
  • Galima rašyti tekstą
  • Galima valdyti pelę
  • Nebrangus

Kadangi viskas puikiai veikia, galime patogiai įsitaisyti, atsipalaiduoti, klausytis muzikos ir mėgautis savo atliktu darbu. Tikiuosi mano pirmasis how-to straipsnis Jums yra suprantamas. Linkiu gerai praleiskite laiką konstruojant šį naudingą dalykėlį.

Su pagarba SXCool

modding.lt Facebook'e

Reklama